Baník i přes malé zlepšení, vyšel opět bodově naprázdno.

27.08.2011 20:24

Po zhlédnutí dnešního zápasu, přímo na Bazalech, můžu říct že se Baník malinko zlepšil, ale přesto  to nestačilo na to, aby získal první body.  Na hře Baníku, bylo vidět mírné zlepšení a to v mezihře, kterou se sice posouval před bránu Bohemians,  ale bohužel chyběla nějaká ta finální přihrávka a hlavně také střelba.   Když už letěl do pokutového území soupeře nějaký ten centr, tak k mému údivu se tam nenacházel žádný s Baníkovských hráčů a to několikrát po sobě. Tým s Vršovického Dolíčku přijel do Ostravy s jasnou defenzivní taktikou, kterou se taky prezentoval  a řádně zahušťoval svou vlastní půlku a to i v 10 lidech. Do předu se dostával jen po ojedinělých brejkových situacích. Ale přesto jim to stačilo a mohli se radovat, neboť  na řadu přišla  18 minuta, kdy přiletěl z levé strany centr na zkušeného  Hartiga, který se nemýlil  a  otevřel skore. Bohemians vedla 1:0. Po obdržené brance přišlo na řadu spousta nepřesností a to na obou dvou stranách a tak poločas skončil za stavu 0:1. Po změně stran se opět Baník dostával před pokutové ůzemí soupeře, ale tam  v drtivé většině své snažení také  skončil. Z týmu Baníku  nebyl nikdo schopen vystřelit na bránu, ale  když už se někdo odhodlal ke střelbě,  tak  letěla vysoko nad branku.  Za zminku snad stojí  moment, asi 8 minut před koncem,  kdy  zpoza šestnáctky napřáhl ke střele Martin Lukeš a svou ránu poslal do břevna. To co dneska výběr pana Malury předváděl, byl sice o něco zlepšený výkon, než co jsme mohli doposud zhlédnout. Ale když nevystřelíte pořádně na branku, tak přeci nemůžete chtít  vyhrát! Příští zápas nás čeká utkání v Českých Budějovicích, které bude nesmírně důležité a body z tohoto duelu velmi cenné. Tak doufejme že se konečně dočkáme prvního úspěchu v sezoně.